Függetlenül attól, hogy új épületről, vagy felújításról van szó: gyakran felmerül a kérdés, hogy milyen padlóburkolatot válasszunk a konyhába. A klasszikus megoldást továbbra is a kőburkolatok jelentik, különösen a régi épületekben.
Ugyanakkor az egyre nagyobb, nyitott belső terek fénykorát éljük, így az egyéb helyiségekben népszerűbb választást jelentenek az olyan modern meleg padlóburkolatok, mint például a vinyl, a fa parketta vagy a laminált padló.
A modern belső terekben egységesen megjelenő, burkolatváltás nélküli egyben úsztatott padlóburkolat tovább fokozza a tér nagyságát. Azonban megtörik a látvány, ha pl. a konyhába, vagy egyes helyiségekbe kénytelenek vagyunk más típusú padlóburkolatot választani a funkció miatt.
Pedig lehet, hogy csak néhány régi berögződéssel kellene leszámolnunk. Ugyanis a mai modern vinyl padlók, vagy laminált padlók ideális alternatívát jelenthetnek a konyhában, hiszen strapabíróak, könnyen takaríthatóak, és akkor sem kell aggódnunk, ha véletlenül kiöntünk valamit.
A laminált padló, mint ideális konyhai padlóburkolat
Először is azért, mert rendkívül könnyen kezelhető, gyorsan tisztítható, és a konyhai szennyeződések nyom nélkül eltakaríthatóak róla. A robusztus melamingyanta felület erős szennyezettség esetén akár acetonnal vagy hígítóval is tisztítható.
Az is mellette szól, hogy a parkettával vagy más fa padlóval ellentétben a laminált padlót a rendszeres tisztítás mellett nem kell külön gondozni, ápolni.
Ha nedvességtűrő laminált padlót választ, (ez a laminált padlók legújabb generációja), akkor már attól sem kell tartania, hogy egy kisebb csőtörés tönkreteszi a padlót. Műszaki szempontból ugyan nem teljesen vízállóak, mivel nagyrészt fából készülnek, de például az új Meister laminált padlók többsége 4, vagy 24 órás vízállósággal rendelkezik.
Ez azt jelenti, hogy a padlót borító nedvesség ezen időtartam alatt semmilyen kárt nem okoz benne, a panelek nem duzzadnak meg. Titkuk a csökkentett nedvszívó képességű hordozórétegben, és a szorosan előfeszített impregnált AquaStop élekkel rendelkező panelekben rejlik. A felületük pedig ugye eleve vízhatlan.
A laminált padlók másik előnye, hogy nem tartalmaznak lágyítót, ftalátot vagy PVC-t. Igazából a laminált padló a környezettudatos padlóburkolatok egyike, mivel 95% -ban természetes anyagokból áll.
A telepítésük is sokkal könnyebb a járólapkhoz képest, a klikkrendszeres lerakással saját kezűleg, szakember segítsége nélkül leburkolhatjuk a konyhánkat. És kevesebb felfordulással is jár, mint egy átlagos burkolás.
Legyen szó akár egy garzonlakás kis konyhájáról, vagy egy nagy konyhaszigetről, a laminált padló minden konyhában jól mutathat. További előny, különösen a bérelt lakások esetében, hogy a változatos, modern dekorok között könnyen találunk megfelelőt az új lakás megjelenéséhez.
Még nagyszerűbb, hogy akár egységes designt is választhat az egész lakásba, eltérő műszaki tulajdonságokkal. A nappaliba, és a szobákba a standard verzió kerül, a fürdőbe, vizes helyiségekbe és a konyhába pedig valamelyik vízálló kivitel.
Padlófűtés laminált padló esetén: mire kell figyelni?
A padlófűtés igen kedvelt fűtési megoldás az építők és felújítók körében nemcsak hidegburkolatok, hanem laminált padló esetén is. A padlófűtés...
Elolvasom a cikketMinden, amit a laminált padlók kopásállóságáról tudni kell
A laminált padló vásárlása során az egyik leggyakrabban emlegetett és sokszor akár a vásárlási döntést is megalapozó tulajdonság, a kopásállóság....
Elolvasom a cikketLaminált padlót, vagy vinyl padlót válasszak?
Most, hogy egyre több az átfedés a két padló típus között (és itt nem az alsó árkategóriára gondolunk), többekben felvetődhet...
Elolvasom a cikket