Az elmúlt évtizedekben a beltéri ajtók szerepe látványosan megváltozott. Ma már nem csupán épületszerkezeti elemek, hanem otthonunk karakterének meghatározó részei. A szakkereskedések kínálatában szinte végtelen választék és ártartomány várja az érdeklődőket – laikusként azonban nehéz átlátni, hogy a látszatra hasonló ajtók között mi indokolja a jelentős árkülönbségeket.
A Mantu beltéri ajtóprogram bemutatásakor abban szeretnénk segíteni, hogy rátaláljon azokra a megoldásokra, amelyekkel az Ön otthonát is különlegessé teheti. Egy valóban szép beltéri ajtó ugyanis sokkal több, mint látványelem: hozzájárul a belső terek hangulatához, pozitív benyomást kelt, és finoman formálja a térérzetet is. A gondosan megválasztott ajtók a kényelmes közlekedést is szolgálják, és észrevétlenül teszik harmonikusabbá a mindennapokat.
A Mantu számára a minőség nem pillanatnyi állapot. Olyan beltéri ajtókat kínálunk, amelyek nemcsak a beépítés pillanatában szépek, hanem hosszú éveken át megőrzik esztétikai és funkcionális értékeiket. Így a választás valódi befektetéssé válik – a mindennapok kényelmébe és otthona tartós értékébe.

Üveg és fa ajtók
Ebben a részben a különböző anyaghasználatú beltéri ajtók felhasználási területeit és az anyag típusából fakadó használati előnyöket és hátrányokat mutatjuk be. A fa ajtók között a furnérozott, festett és CPL felületű beltéri ajtók mellett a különlegességre vágyó építkezők két exkluzív furnér kivitellel is találkozhatnak. A hagyományos üveges ajtó kivitelek mellett széles választékban kínálunk keret nélküli üvegajtókat nyíló, toló és fix kivitelekben is.
Beltéri ajtó tok kivitelek
A belső terek kialakításakor az optimális térkihasználás vagy a kényelmes közlekedési útvonalak érdekében szükség lehet speciális nyitási módokra, melyek lehetnek egy vagy kétszárnyú ajtók, falban vagy fal előtt futó tolóajtók, illetve lengő ajtók beépítését lehetővé tevő tok kivitelek. Prémium megoldásként kínáljuk a síkban záródó és az inverz ajtó tokszerkezeteket, melyek a megszokottól eltérő nyitási módot és meghökkentő vizuális élményt biztosítanak.


Beltéri ajtó stílusok
Tudjuk, az igazán igényes és tudatos építkezők lakberendezési stílusokban gondolkodnak. Az ő döntésüket segítendő legnépszerűbb beltéri ajtó modelljeinket az aktuális, friss lakberendezési stílusok szerint rendszereztük.
Reméljük, hogy ezzel a válogatással könnyen megtalálhatóak lesznek a klasszikus, az időtálló, a modern és a minimalista stílusban alkalmazható ajtómodellejeink. Természetesen a beltéri ajtók bemutatása mellett számtalan lakberendezési ötlettel és tanáccsal is szolgálunk.
Milyen beltéri ajtó felületek között választhatunk?
A beltéri ajtók felületeit tekintve három fő irányt különböztetünk meg: fa színű, festett és fantázia mintás felületek. A fa mindig is kedvelt lakberendezési anyag volt, hiszen természetességet és melegséget áraszt. Nem minden fa azonban, ami annak látszik: a nyomdatechnológia fejlődése ma már lehetővé teszi a valósággal szinte teljesen megegyező reprodukciók (például CPL ajtók) készítését is. Vagyis amikor egy tölgy, bükk, cseresznye vagy mahagóni ajtót látunk, az lehet valódi fa furnér – de ugyanúgy lehet egy élethű utánzat is. Mint minden más területen, itt is igaz: a valódi, az igazi mindig nagyobb értéket képvisel.
A festett ajtóknál az esetek többségében fehér árnyalatokkal találkozunk. Érdemes azonban megfigyelni, hogy fehér és fehér között is van különbség. A modern ajtók – különösen a RAL színek esetében – nemcsak a színárnyalatban, hanem a fényes vagy matt lakkozás típusában is eltérhetnek. Ezeknél a felületeknél a lakkozás minősége döntően befolyásolja az árat, ezért nem mindegy, milyen megoldást választunk.
A fantázia mintás felületek szintén nyomdai úton előállított design minták, amelyek lehetnek dekor fóliás vagy CPL felületű beltéri ajtók is. Előnyük, hogy gyorsan követik a trendeket, hátrányuk viszont, hogy ugyanilyen gyorsan kimennek a divatból.

Milyen méretekben kaphatók a beltéri ajtók?
A beltéri ajtók kiválasztásakor sokakat érdekel, hogy milyen méretekben kapható egy-egy ajtó. Nos, a kérdés akár jogosnak is tűnhet annak fényében, hogy a korszerű beltéri ajtók mindegyike un. utólag beépíthető tokszerkezettel készül, melyhez a beépítési nyílást előre ki kell alakítani. A legtöbb ajtógyártó standard beépítési méretekkel készíti az ajtókat, így célszerű a nyílásokat úgy kialakítani, hogy az illeszkedjen a preferált gyártó ill. termék standard méreteihez. Ez azonban semmiképpen sem lehet döntő szempont a termék választásnál, ugyanis a prémium gyártók tetszőleges méretben is legyártják a beltéri ajtókat.
Sokkal fontosabb azonban, hogy még a válaszfalazás elkészítése előtt egyeztessünk egy ajtós szakemberrel, aki segít az általunk választott beltéri ajtókhoz illő optimális beépítési méretek meghatározásában. A beltéri ajtók méretének megválasztásakor az egyik legfontosabb szempont, hogy az ne egyetlen gyártó saját maga által kitalált rendszere legyen, hanem standardizált, szabványokon alapuló kialakítás. Ez biztosítja ugyanis a csereszabatosságot, hogy pl. egy megsérülő ajtólap gond nélkül cserélhető legyen és ne kelljen adott esetben a lakás összes ajtaját a kukába dobni.

TIPP - Egyedi méretű beltéri ajtó: mikor, kinek van szüksége rá?
Az egyedi méretű beltéri ajtó vásárlására irányuló kérések újra és újra felmerülnek a vevők részéről. Cikkünkben ennek az igénynek a szakmai indokoltságára és gyakorlati jelentőségére keressük a választ.
Mekkora legyen a beltéri ajtó magassága?
A standard beltéri ajtók beépítési magassága 2100 mm, ami általában jó választás a 2600-2700 mm körüli belmagasságú lakások esetében. Az új építésű prémium és luxus lakások ill. a régi polgári lakások belmagassága ennél nagyobb és eléri vagy meghaladja a 3000 mm-t is. Ezekbe a lakás típusokba érdemes magasabb, 2250 mm vagy 2500 mm magasságú ajtók választani, mert a grandiózus látvány emeli a presztízsértéket. Nem érdemes azonban 2500 mm-nél magasabb beltéri ajtókat betervezni, mert a hagyományos felépítés esetén ezeknél a méreteknél már jelentősen romlik az ajtólapok stabilitása, ami deformációhoz és nehéz működtetéshez vezethet.
Milyen műszaki elvárásokat támaszthatunk a beltéri ajtókkal szemben?
A legtöbb építkező a beltéri ajtó választásakor kizárólag az esztétikai szempontokra figyel oda és rendszerint kevesebb szó esik a műszaki paraméterekről. Pedig ezek a műszaki tulajdonságok legtöbbször igen árulkodóak az ajtók minőségét és tartósságát illetően. A komoly gyártók mindegyike rendelkezik minősítéssel, melyből megismerhető az adott ajtótípus számos műszaki jellemzője. Ezek közül az egyik legfontosabb az ajtólap síklapúsága ill. a deformációs hajlandósága a mechanikai és klíma terheléssel szemben. A gyenge minőségű beltéri ajtólapok ugyanis e két terhelés hatására olyan mértékben deformálódhatnak, hogy az a mindennapi rendeltetésszerű használatot is lehetetlenné teszi.
Természetesen vannak ennél kézzelfoghatóbb tulajdonságok is, melyeket elvárásként támaszthatunk az ajtóval szemben. Ilyenek lehetnek a hanggátlás, a tűzgátlás, vagy a betörésállóság.
További részletek itt.
Hogyan csempésszen luxust az otthonába?
10+1 ÖTLET A MEGVALÓSÍTÁSHOZ
A valóban kivételes otthonok a részletekben rejlenek. Mutatunk Önnek 10+1 exkluzív design megoldást, amivel különlegessé teheti ajtó, ablak vagy burkolatválasztását.

Mantu blog
Freiluft® konyha megvalósítása: így zajlik a közös munka
Egy Freiluft® konyha megvalósítása egészen mást jelent, mint vásárolni akár egy prémium grillt a terasz sarkába. Egy valódi szabadtéri konyha...
Elolvasom a cikketÁprilisi Mantu hírek
Indul a szezon, bent és kint egyaránt Ahogy melegszik az idő, nemcsak a teraszok kezdenek élettel megtelni – elindulnak az...
Elolvasom a cikketElőszoba burkolat választása: mit mérlegeljünk?
Az előszoba burkolat kiválasztása sokkal többről szól, mint puszta esztétikai döntés. Ez az a felület, amely elsőként fogad minket hazaérkezéskor,...
Elolvasom a cikket