Ez a különbség a tele üvegajtók és az üvegezett ajtók között

Címke: #ajtó

Egy sötét folyosót, vagy egy kedvezőtlen fényviszonyú helyiséget is világosabbá tehetünk egy jól megválasztott beltéri ajtóval. Ennek egyik módja, ha a sima fa beltéri ajtóba üvegkivágást választunk, amibe különböző méretű, és mintájú üvegezést kérhetünk. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy lesz egy fix ablak az ajtólap felületén, melynek mérete behatárolja a fény mennyiségét is.

Lakkozott fehér beltéri ajtó üvegkivágással
Lakkozott fehér beltéri ajtó üvegkivágással

Azonban a legtöbb beltéri üvegezett ajtóba nem edzett, biztonsági üveg kerül, mert az jelentősen megnöveli a költséget, hanem csak egy standard 4-5 mm vastag üveg. Ami elég balesetveszélyes is lehet, mert éles felületekkel törik, nem úgy, mint a biztonsági üveg, ezért gyerekszobára semmiképp nem ajánljuk.

Arról nem is beszélve, hogy az ajtólap síkjából kiálló üvegezőlécek kiváló porfogók, minden takarításnál lehet őket törölgetni.

Ezért sokkal ideálisabb választás a fény beengedésére a teleüveg beltéri ajtó. Mivel eleve edzett, biztonsági üvegből készülnek, ezért éles felületek nélkül törnek. Másrészt az ajtólap teljes felületén keresztül átengedi a fényt, akár anélkül is, hogy teljesen átlátszó lenne.

Keret nélküli üvegajtó Villanova
Keret nélküli üvegajtó Villanova

Többféle motívum közül is választhatunk, akár a többi fa ajtóéval megegyezőt is. A közhiedelemmel ellentétben könnyen takarítható, fertőtleníthető, és nem is színeződik el.

Nagy előnye még, hogy a fehér beltéri ajtókhoz hasonlóan változhat körülötte a lakás színvilága, a falak, a textilek, így az üvegajtót sem kell lecserélni, mert szinte mindenhez passzol.

Ha mégis megunjuk, akkor könnyen lecserélhetjük csak az ajtólapot is, mivel a fa ajtókkal megegyező tokszerkezete van az üvegajtóknak is.