Az automata küszöb számos problémára nyújt megoldást, akár utólag is, úgy, hogy közben szinte észrevétlen marad. Növelhetjük vele a beltéri ajtók hanggátlási értékét, illetve hatékony védelmet jelent a szagokkal szemben is.
Tulajdonképpen ez egy, az ajtó aljára szerelt légzáró szigetelő eszköz, mely az ajtó lapjából az ajtó becsukásakor lefelé csúszik, így az ajtó alatti rést tökéletesen lezárja.
Következményeként az eddig átlagos beltéri ajtóból egy magasabb komfortot biztosító beltéri ajtó válik, mivel a küszöb javít az ajtó hanggátlási és hőszigetelési értékén is. (Ennek mértéke függ az eredeti betétszerkezettől is!)
Megszűnik a huzat, nem szűrődik át a fény, és a szagok, valamint kevesebb por és rovar jut be az ajtón keresztül. Mindeközben a szobák közötti átjárást nem gátolja, így akadálymentes közlekedésű lakásokhoz is ideális.
Az automata küszöböket olyan helyiségeket elválasztó beltéri ajtókra javasolt használni, amelyek között jelentős hőmérsékletkülönbség van, mint például garázs–lakótér vagy spájz-konyha. A fokozott hangszigetelés igényű zene-, moziszoba, játékszoba, illetve dolgozószoba leválasztásánál is érdemes alkalmazni.
Az ajtó csukott állapotában zár az automata küszöb, az ajtó nyitásakor a szigetelés felemelkedik és visszacsúszik az ajtólapba, így az teljesen láthatatlan marad.
Alapvetően két típusa van: a rejtett kivitelnél az ajtó alsó élében, előre vagy akár utólag kimart nútba szerelik. Az utólag szerelhető változat pedig az ajtólap felületére illeszthető.
Utóbbi nem minden esetben esztétikus és valamivel kevesebb hatékonysággal bír, mint a gyárilag beépített (rejtett) automata küszöb.
Kapható normál nyíló ajtókhoz, többszárnyú, toló- és üvegajtókhoz, vagy akár egyenetlen talajviszonyokhoz is. De létezik olyan kivitel, amely zárja ugyan a rést, viszont a levegő cseréjét, a szellőzést is lehetővé teszi. Ez ideális például fürdőszobába vagy WC-be illetve passzív házakba is.
Mire jó egy hanggátló, hangszigetelt beltéri ajtó az otthonunkban?
Tudta, hogy például a porszívózás nagyjából 70 dB-el ‘kényezteti’ a dobhártyáinkat? És, hogy az átlagos gyerekricsaj is eléri a 75 dB-t?”...
Elolvasom a cikketMi az a BB/ PZ/ WC zár?
Időnként szembesülünk vele, hogy bizony nem az egész világ beszél ’ajtóul’, ami esetenként kisebb-nagyobb problémákat is okozhat. Ebben a rövid...
Elolvasom a cikketMire jó az automata küszöb?
Az automata küszöb számos problémára nyújt megoldást, akár utólag is, úgy, hogy közben szinte észrevétlen marad. Növelhetjük vele a beltéri...
Elolvasom a cikket